Tegevusteraapia
Tegevusteraapia

Tegevusteraapia

  • Vanus: 2-18a
  • Asukoht: Kesklinn, Koduvisiit, Laagri, Mustamäe, Nõmme, Saku, Saue
  • Kestus: 45 minutit
  • Tugispetsialist: Helly Brügel
  • Hind: 50-60€

Tegevusterapeudi juurde on oodatud kodused-, lasteaiaealised- ja ka koolilapsed. Tegevusteraapias lähtutakse lapse-, noore vajadustest ja ka vanemate soovidest. Tegevusteraapia laste- ja noorukitega on mänguline, loominguline ja tähenduslik. Läbi tegevuste õpitakse juurde uusi oskusi ja kinnitatakse olemas olevaid. Toetades motoorseid-, kognitiivseid- ja sotsiaalseid oskusi. Liikumine, mõttetegevus ja suhtlemine on osa igapäeva elust.

Tegevusterapeut on tegevuse ja tegevusvõime hindamise spetsialist. Tegevusteraapias kasutatakse eesmärgipäraseid tegevusi igapäevaelu toetamisel, säilitamisel ja edendamisel.

Tegevusterapeut on osa tugimeeskonnast kelle eesmärk on märgata, pakkuda varajast sekkumist, nõustada lapsevanemaid sh nõustades ka laiemalt teiste vajalike teenuste/abi võimaluste osas nt rehabilitatsioon.

Tegevusteraapia teenust on võimalik saada nii koduses keskkonnas (piirkonnad: Saue, Saku, Laagri, Nõmme, Mustamäe, Tallinna kesklinn) kui ka teraapia toas. Luues paindlikust ja valikuvabadust lapsevanema jaoks.

  • Koduteenust pakume esmaspäeviti alates 9:00 - 15:00
  • Teraapia toas esialgu kesklinnas (Tuukri 11, Tallinn) reedeti kell 9:00 - 15:00
  • Soovi korral toimuvad teraapiad ka Laagris (nädala päev ja kellaaeg on täpsustamisel)

Aja broneerimiseks vajuta ülalpool olevat nuppu REGISTREERI

Tegevsuterapeut Helly Brügel:

Olen Laagri aleviku kohalik tegevusterapeut. Kodu, lasteaed ja kool on olulised keskkonnad laste arengus, pakkudes neile võimalusi arenemiseks, aja veetmiseks, õppimiseks ning sotsialiseerumiseks.

Minu huvi antud valdkonna vastu sai alguse juba 2015. aastal, kui ma viibisin lasteaias praktikal. Minu kirg selles valdkonnas süvenes peale kolmekuulist välispraktikat varajase sekkumise keskuses 2017. aastal.

Olen töötanud erivajadustega lastega alates 2018. aastast ja tegevusterapeudina alates 2019. aastast, alustades assistendina Babysport OÜ-s.

Töötades erinevates asutustes olen ennast täiendanud, kogenud ja juurde õppinud uusi oskusi. Oluliseks pean enesetäiendamist, arengut ja tahet teha tööd inimestega. Töötades inimestega olen mõistnud, kui oluline on mõista/aru saada käitumise tagamaadest selleks, et toetada arengut ning igapäevaelu tegevusi ja oskusi.

Läbi tegevusteraapia saan panustada kodus, lasteaias, koolis käivate laste toimetuleku toetamisse, rakendades tegevusteraapiat ja varajast sekkumist.

Mulle meeldib tegeleda laste ja noortega. Tunnen, et tegevusteraapia ei ole minu jaoks lihtsalt töö vaid meeldiv igapäevaelu tegevus, läbi mille õpin ise ja saan panustada teiste arengusse.