Maruvahvad raamatud Väike Päike Kirjastuselt

Maruvahvad raamatud Väike Päike Kirjastuselt

Väike Päike koostöös Tammerraamatuga andis oktoobris 2021 välja oma esimese lasteaiaealistele lastele suunatud realistliku ja eakohase juturaamatu, millest ei puudu ka lõbusad vimkad, luuletused ning nuputamisülesanded.

Tekstide autor on lastekirjanik Liis Sein ning pildid joonistas Elina Sildre.

Peaaegu a4 formaadis kõvakaaneline raamat koosneb 64 leheküljest ja kümnest vahvast peatükist, milles seiklevad 3-aastased kaksikud Harald ja Freia koos kõigi rohelise rühma laste ning õpetaja Heleriga.

2022. aasta algusest on aga kõik Väikese Päikese raamatud välja antud meie enda kirjastuse poolt. Koostöös Printon Printing House ja Elina Sildrega sai märtsis 2022 valmis ka Haraldi ja Freia Maruvahva värviraamat. Enam-vähem samal ajal algas aga Ukrainas sõda. Ka meie soovisime anda oma väikese panuse, et ukraina lapsed end veidi paremini tunneksid ja otsustasime neile rõõmu valmistada ukraina-eesti tegevusvihikutega, mis ilmusid aprillis 2022. Pärast seda on ilmunud veel emotsioonide õppele keskenduv tegevusvihik "Harald ja Freia seiklevad emotsioonide maailmas". See on saadaval lausa kolmes keeles: eesti, inglise ja vene.

Kuna emotsioonide õpe on meie südameasi, lisanduvad lasteraamatutele peagi ka lasteaiaõpetajatele mõeldud töömaterjalid.

Tutvu ja telli Väike Päike Kirjastuse materjale  SIIT

Raamatute ette- ja kooslugemine ning piltide vaatamine arendavad lapse keskendumisvõimet ja kirjaoskust, vähendavad stressi ja pakuvad lähedust. Soovime, et see tegevus kuuluks iga lapsevanema ja lapse päeva juurde. Usume, ja paljud teadusuuringud kinnitavad, et pole olulisemat aega kui lapse sünnist seitsmenda eluaastani. Aju, eneseregulatsioon ja käitumismustrid arenevad välja just koolieelses eas, mil on eriti oluline last pehmelt ja toetavalt õigele teele suunata.

Alusharidus loeb!