Tuuli Keinaste

Lapsevanem

Esimest korda puutusin kokku Väike Päike Valga tänava Lastehoiuga 4 aastat tagasi, kui oma esimese lapsega käisin Tiina-Mai võimlemistundides ja Anna-Maria laulutunnis. Soovisin panna oma esimese lapse Valga lastehoidu, aga kahjuks ei õnnestunud talle tol ajal kohta saada. Seda õnnelikum olin, kui paar aastat hiljem sain oma teise lapse Valga Lastehoidu viia.

Esmakohtumisest tundsin soojust ja usaldust Valga maja inimeste vastu. Kuigi ma ei usalda kergelt oma lapsi teiste inimeste hoolde, siis Valga lastehoiu hoidjate juurde usaldasin oma lapse hetkega ja ei muretsenud kordagi, kas temaga on ikka kõik korras. Alguses olid küll mõned nutusemad hommikud, aga laps harjus väga kiirelt ära, arvestades, et see oli tema esimene kogemus olla eemal oma kodust ja perest. Seega, minu kui ema süda on iga päev rahul viies last hoidu.

Mulle meeldib, et hoius on eraldi suur õueala – seal ei kuule automüra, vaid hoopis linnulaulu. Tema areng on olnud hoius käimise ajal hüppeline: kodus laulab pidevalt hoius õpetatud laule, oskab loendada numbreid 20ni, suhtleb täiskasvanutega pikalt, arusaadavas keeles ja mis põhiline – laps on iga kord hoiust tulles avatud ja rõõmsameelne. Isegi vabal päeval laulab enda väljamõeldud laulu oma hoidjatest: „Laura, Piret, Laura, Piret…“.

Soovitan lapsevanematele just Valga tänava Lastehoidu, sest selliseid inimesi mujal ei kohta!