Helina Reesalu

Peetri Õuehoiu lapsehoidja

Ligi 3 aastat tagasi tundsin, et töö iluvaldkonnas on muutunud rutiinseks ja aeg oli otsida uusi väljakutseid. Kui uurisin pakkumisi CV keskusest, siis mind kõnetas ainult üks — Väikese Päikese Peetri õuehoiu lapsehoidja töökuulutus. Kuna varasem kogemus lastega töötamisel puudus, siis ei seadnud oma lootust kõrgele, aga sisimas teadsin, et soovin just lastega töötada. Ühel päeval helistas imearmas Kadri, Peetri õuehoiu juhataja, ja kutsus mind töövestlusele. Nüüd olen töötanud juba üle kahe aasta Peetri Õuehoius.

Mulle meeldib töötada õuehoius, sest lapsed veedavad tavapärasest rohkem aega õues ja lähtuvalt ilmast söövad õues ja magavad värskes õhus terrassil. Mind kõnetas, et lapsed käivad õues iga ilmaga ja neil on palju ruumi vabalt mängida, avastada ja otsida looduses pesitsevaid vihmausse ja putukaid ning uurida pori, lund ja palju muud. Loodus maandab, tervendab ja tasakaalustab kõiki inimesi ja tänu õuehoiule on meil kui lapsehoidjatel ja lastel palju rohkem võimalust olla loodusega ühenduses. Kas joostes soojematel ilmadel paljajalu murul, istutades mulda seemneid või mängides lihtsalt liivakastis.

Tänu õuehoius töötatud ajale olen väga palju vaimselt arenenud. Ma olen muutunud empaatilisemaks, tasakaalukamaks, isetumaks ja rahulikumaks. Lastega töötamine on olnud niivõrd inspireeriv, et see on avardanud minus loomingulise poole. Tunnen, ennast ka väiksematest asjadest inspireerituna. Leian end katsetamas erinevaid kunsti loomise viise ja üheks lemmikuks väljendusviisiks on kujunenud keraamika.

Kuidas meie näeme toimuvat enda ümber, on meie sisemaailma peegeldus – see on minu viimase aja suurim taipamine. Tänu sellele on lastega töötamine mind muutnud veelgi mängulisemaks ning sügavamõttelisemaks. Teadmine, et me ei saa muuta kellegi teise suhtumist, vaid ainult enda suhtumist või käitumist, teeb kõik olukorrad palju lihtsamaks. Minu lemmikmoto õuehoius töötades on: Headus võidab alati.