Alice Ääro

Lapsevanem

Alice Ääro jagab oma pere kogemust Väike Päike Kesklinna Lastehoius.

Alice tegi Kesklinna Lastehoiu valiku tutvumispäeva külastuse põhjal. Tema jaoks oluline leida koht, kus ta tunneb hoolivat sidet lapsehoidjate ja hoiujuhiga. Juba esimesel kohtumisel märkas Alice lapsehoidjate pühendumust ja sära ning hoiujuht Käroli südamlikkust ja avatust. Lapsele meeldis hoius olla juba tutvumispäeval, seega otsuse tegemine oli lihtne. Lisaks tegi mugavaks asjaolu, et nende kodu asus hoiust kõigest 2 minuti kaugusel.

Alice ütles, et positiivne kogemus lastehoius oli tihedalt seotud lapsehoidja suhtumisega. Väike Päike Kesklinna hoiu hommik algas iga päev naeratuse ja sooja tervitusega, mis oli lapsevanemale selge märk, et nende laps on väga oodatud ning keskkond on toetav ja turvaline. Alice hindas, et lapsehoidja laskus alati lapsega suhtlemisel tema tasandile ja rääkis loomuliku hääletooniga. Lapsehoidja võttis aega, et õppida last tundma ja lähtus tema individuaalsetest vajadustest. Lisaks, kui lapsel oli raskem päev, siis hoidjad pakkusid alati toetust kallide ja paidega ning peegeldasid olukorda ja lapse tundeid. „Tundsin, et mu laps on võrdväärne partner ja teda austatakse,“ ütles Alice.

Lastehoius toimusid sisukad ja mõtestatud tegevused. Alice oli rahul, et tema laps sai õppida läbi praktiliste kogemuste, avastades ja katsetades maailma enda ümber. Näiteks laps sai istutada idusid ja seejärel jälgida, kuidas need kasvavad ja arutleda, kuidas taime hooldada. Talvel võtsid lapsed õuest kaasa jäätüki ja hiljem vaatasid, kuidas see sulab ja miks selline protsess toimub.

Küsisime Alicelt, kuidas ta kirjeldaks Väikese Päikese Kesklinna hoidu uuele lapsevanemale: „Ainult kiidusõnadega! Õpetajad on alati naeratavad, energilised ja avatud suhtlejad. Kõik vanemate küsimused leidsid alati lahenduse.“