Õppereis Soome

Õppereis Soome

01.-02. novembril toimus Eesti Teadushuvihariduse Liidu korraldusel õppereis Soome. Osa võttis 50 LTT (loodus- ja täppisteaduste) valdkonna juhendajat/huvitegevuse korraldajat. Meie lasteaeda esindasid juhataja Kärolin Kaarlep ja haridustehnoloog Marii Maamägi. Kahe päeva jooksul külastati mitmeid organisatsioone, kes LTT-huvitegevusega Soome tegelevad:
– Aalto Junior Lab, Aalto University
Külastasime spetsiaalset õppeklassi, kus omavahel on kombineeritud teadusi ja kunsti. Õpilased saavad klassis läbi viia erinevaid huvitavaid laboratoorseid töid.
– LUMA keskus
Helsinki ülikooli juures asuva LUMA-keskuse ja teadusklasside külastamine. Teadusklasse kasutavad paljud lasteaiad/koolid huviringide läbiviimisel. Lisaks kasutatakse neid õpetajate inspireerimisel/täiendõppe pakkumiseks.
– Tehnoloogia Muusem
Tutvumine muuseumiga, räägiti nende teaduse populariseerimise tööst.
– Helsinki Ülikool, kasvatusteaduste osakond
MSc Aigar Vaigu – tutvustas oma teadustööd, kuidas see on seotud kaevanduste, lennunduse ja isesõitvate autodega ning kuidas teadushuviharidus on oluline kivi ühe eduka riigi vundamendis.
-KIDE-Science
KIDE-Science’i juht Jenni Vartiainen tutvustas tegevusi. Fookuses oli mänguline lähenemine täppisteadustele. Pedagoogilised meetodid, mida sealjuures kasutatakse, on välja töötatud põhjaliku akadeemilise teadustöö tulemusel. Kohapeal viibis ka eesti päritolu huviringi juhendaja Mari-Liis Tenno.
– Professor Anna Uitto ja Merike Kesler töötuba

Oli innustav ja huvitav sõit ning loodame Soome kolleegidega tihedat koostööd jätkata!