Väikese Päikese suvised linnalaagrid 2019

Väikese Päikese suvised linnalaagrid 2019

Kohe on käes aeg, mil koolid ja lasteaiad jäävad kollektiivpuhkusele ning lapsevanemad murravad pead, milliste tegevustega laste pikki päevi täita nii, et ekraani ees veedetud aeg oleks võimalikult lühike ja suvistest ilusatest ilmadest saaks maksimumi välja meelitada. Kui maale vanaema-vanaisa juurde minna pole võimalik, on heaks alternatiiviks suvelaager.

Laager pakub lapsele mitmekülgset ja läbimõeldud tegevust, mis on ühtaegu nii arendav kui mänguline. Läbi laagrikogemuse arenevad mitmed sotsiaalsed oskused, mis tulevad kasuks nii koolis kui ka tulevikus tööturul või ülikoolis. Kuna Väike Päike ootab oma laagritesse lapsi vanuses 6-10, õpivad lapsed üksteisega arvestama, oma tegevusi planeerima ja arendavad oma iseseisvust ning suhtlemisoskust. Liiklemiseks kasutatakse palju ühistransporti. Oleme veendunud, et oma teekonna planeerimise õppimine on iga koolilapse jaoks ülioluline oskus ja arendame seda üheskoos.  Igasse päeva mahub mõni avastusretk või väljasõit, temaatilised tegevused ja lõbusad mängud, samuti lõunasöök ja puhkeaeg.

Laager pakub head võimalust aasta jooksul koolis õpitut kinnistada või sügisel ees ootava koolieluga sujuvalt harjuda. Võõrasse seltskonda sattumine ja eri vanuses lastega koos tegutsemine arendab iseseisvust ja probleemide lahendamise oskust. Lapse jaoks võib olla tore alustada uusi sõprussuhteid “puhta lehena”, käitumismallid ja -rollid, mis aasta jooksul lasteaias või koolis juba kinnistunud on, ei kandu laagrisse üle.

Kui pikaks ajaks kodust eemal viibimine tundub lapsele veel hirmutav, on linnalaager parim võimalik valik. Uues seltskonnas koos õppides ja mängides areneb kohanemisvõime ja julgus suhelda, kuid õhtuti saab perega koos suve nautida või päevaseid muljeid jagada. Samuti pakub laager võimalust lapse huvi mõne konkreetse teema vastu süvendada (kokandus, sport, tehnoloogia, kunst) või hoopis täiesti uusi asju katsetada. Igas laagris kombineeritakse tubaseid- ja õuetegevusi, käiakse nii looduses kui erinevates muuseumites ja kutsutakse põnevaid külalisi.

Väike Päike suviste linnalaagrite valikust leiab enda huvidele sobiva kindlasti iga laps! Pakume laagreid erinevate huvidega lastele  ja seda nii Tallinnas, Harjumaal kui Tartus. Laagrisse registreerumise eelduseks ei ole varasem kokkupuude antud valdkonnaga või juba olemasolev programmeerimis-, joonistamis- või jalgpallimänguoskus, ehk avastab laps endas näiteks kunstihuvi just täna laagrile!

Spordisõbrale on laagreid Tallinna kesklinnas, Viimsis ja Laagris.

Kunsti- ja kultuurihuvilisele sobivad elamustelaager Kesklinnas, kunsti- ja loovuslaager Laagris ja kunstilaager Tartus.

Seiklushimulisele ja uuriva meelega lapsele pakuvad põnevat elamust kindlasti detektiivi- ja uurimise, avastamise ja katsetamise ning salaseltside laagrid kesklinnas, Mustamäel, Laagris ja Viimsis.

Kuid see pole kõik: on ka metsa- robootika- tüdrukute- ja palju, palju teisi huvitava teemaga laagreid. Kas Sinu lapsele meeldiks rohkem detektiivilaager või sportliku vaimu laager? Äkki hoopis rännak toidumaailmas?

Toimetas: Kristi Stahl
Väike Päike