Prantsuse praktikandid Rahvusvahelises Lastehoius

Prantsuse praktikandid Rahvusvahelises Lastehoius

Kaks 16aastast prantsuse noort tõmbasid hiljuti joone alla Erasmus+ raames toimunud kuupikkusele praktikale Väike Päike Rahvusvahelises Lastehoius, mis toimus meie organisatsioonis täiesti esmakordselt. Uurisime praktikantidelt Hevannilt ja Lénaïsilt, milline oli lastehoius nende õppeprotsess, mis neid kõnetab lapsehoidja ametis, kuidas neile meeldis Eestis ja mida nad igatsema jäävad.

Hevann ja Lénaïs õpivad Prantsusmaal Vendée linnas hooldustöö erialal, mille omandamisel neil on vajalikud oskused, et töötada perede, laste, eakate või puuetega inimestega. Küsimusele, miks just selline erialavalik, siis Lénaïs vastas järgnevalt: „Mulle meeldib inimestega suhelda ja neile toeks olla. Mind innustab teadmine, et olen saanud neid aidata – ma armastan seda.“

Esmane kogemus lastega töötamisel

Nad said esmakordse kogemuse lastega töötamisel just meie Rahvusvahelises Lastehoius. Praktika eesmärk oli tutvustada neile lastehoiu igapäevaelu ja erinevaid õppetegevusi ning arendada nende suhtlemisoskust lastega. Kuna praktikandid olid alaealised, siis oli meie jaoks väga oluline pakkuda neile lastehoius positiivset kogemust ning võimalikult palju praktilisi teadmisi. Noored märkisid, et oli põnev näha, kui palju lapsed arenesid kõigest kuu vältel. Rahvusvahelises Lastehoius on erinevatest rahvustest lapsi üle maailma ning Hevanni ja Lénaïsi jaoks oli põnev jälgida, kuidas lapsed omandavad erinevaid keeli väga kiiresti ning paljud neist oskavad juba lisaks oma emakeelele veidi inglise keelt.

Hevann ja Lénaïs said iga päev praktiseerida oma oskusi alates laste riietumisest kuni nendega mängimiseni. Samuti osalesid nad aktiivselt õppetegevustes ning muusika- ja võimlemistundides. Hevann ütles, et lapsed tõid tema ellu iga päev rõõmu ja mängulisust. Lastega sai üheskoos näiteks joonistada, panna puslesid kokku ja mängida erinevaid pallimänge. Noored praktikandid hoolitsesid laste eest ja vajadusel ka lohutasid neid. Rahvusvahelise Lastehoiu lapsehoidja Krista sõnul läks lastel kõigest nädal, et Hevanni ja Lénaïsiga ära harjuda. Peale seda julgesid lapsed nendega rohkem suhelda, mängida ja nende juuresolekul rahulikult magama jääda. „Esmalt pean väga oluliseks usaldussideme loomist inimestega, olgu ta vanur või laps,“ ütles Lénaïs.

Viimasel praktikapäeval viisid noored läbi ka hommikuringi, kus nad laulsid hommikuringi salmi, rääkisid nädalapäevast, tervitasid ringis kohalolijaid ning tutvustasid lõpetuseks Prantsusmaa kultuuri. Samuti korraldasid Hevann ja Lénaïs praktika lõpus lapsehoidjatele ja lastele Prantsumaa teemalise lõpupeo, kus nad joonistasid üheskoos Prantsusmaa lippu ja pakkusid nende kodumaa traditsioonilisi maiustusi. Vahva oli see, et nad küpsetasid meile ise küpsiseid.

Muljed Eestist

Eesti jättis noortele prantslastele sügava mulje – see oli nende esimene kokkupuude meie riigiga. Siin olemise ajal nägid nad esimest korda elus ka lund, mida mõlemad igatsema jäävad. Lénaïs lisas, et jääb igatsema lapsi ja Rahvusvahelise Lastehoiu kollektiivi ning loodab südamest, et saab uuesti Tallinnat avastada mõnel teisel aastaajal.

Väike Päike loodab tulevikus teinekordki uusi praktikante Erasmus+ programmi raames võõrustada ning neile tutvustada Eesti lastehoidude maailma.

Birgit Anette Bibikov
Väike Päike

Lasteklubi Väike Päike blogipostituste jagamise, refereerimise ja avaldamise tingimused.