Väikese Päikese “kekaõps” Tiina-Mai

Väikese Päikese “kekaõps” Tiina-Mai

Tiina-Mai ütleb enda kohta küll alati toredalt “kekaõps”, kuid tegelikkuses toimetab ta Väikeses Päikeses nii beebide kui väikelaste võimlemisõpetajana, beebide ujutaja ja massöörina ning väikese koormusega ka lapsehoidjana Aatomiku lastehoius Mustamäel – meie oma hunt kriimsilm.

Hariduse poolest on Tiina-Mai hoopis tolliametnik, kuid tegelikult unistas noorena näitleja ametist. Pärast teise lapse sündi tekkis äratundmine, et väikelaste võimlemisõpetaja töö võiks talle sobida ja meeldida. Nüüd ongi Tiina-Mai iga päev justkui laval, kõige tundlikuma publiku ees, nagu ta ise ütleb.

Pärast mõnda aastat õpipoisina teiste võimlemisõpetajate ja massööride juures sai Tiina-Mai esimeseks töökohaks uuel elukutsel tänu õnnelike juhuste kokkulangemisele Väike Päike. Sel sügisel alustas ta juba 15ndat hooaega meie juures, julgustades kõiki emasid-isasid ja miks mitte ka vanavanemaid oma beebide ja väikelastega uusi asju katsetama.

Kodus ise raamatu või YouTube’i järgi tehes ei pruugi kõik nüansid selged olla ja nii beebi kui vanem tunnevad asjatut hirmu võimlemise ees. Raske on ka igapäevaste toimetuste keskel leida aega, et olla just selles hetkes kohal, harjutused välja mõelda ning õigesti sooritada. Tunnis on õpetaja, kes vanema eest selle 45 minutit planeerib, õpetab, kaasa mõtleb ja aitab. Lisaks toob Tiina-Mai võimlemise positiivsete külgedena välja vanemale olulise sotisaalse kuuluvuse ja mõttekaaslaste leidmise, tugivõrgustiku, ning muidugi lapsele eakohase füüsilise arengu toetamise läbi mänguliste tegevuste, mida naudivad nii lapsed kui vanemad. Samuti tekib iganädalaselt last nähes hea ülevaade tema füüsilisest võimekusest ja eripäradest, millele vanema tähelepanu juhtida, et ka kodus harjutusi korrata.

“Olen ülimalt tänulik neile esimestele vanematele ja lastele, kes mu katsejänesteks sattusid. 20 aastat oleks ju päris uhke number, mida Väikeses Päikeses tähistada. Loodan, et jagub jaksu ja teravust ja ideid. Mul on nii hea meel avastada, et Väike Päike on ettevõte, kuhu tullakse ja jäädakse. Väga palju on inimesi, kes olnud meiega algusest peale või juba üle 10 aasta :)”

Hetkel unistab Tiina-Mai juba ise noorematele kolleegidele mentoriks ja õpetajaks olemisest – seda ta kahtlemata ka on!

Kohtumiseni võimlemistunnis :)

Kristi Stahl
Väike Päike