Väike Päike ootab lapsi laagrisuve nautima

Väike Päike ootab lapsi laagrisuve nautima

Suvi on avastamiste ja uute sõpruste aeg – üks tore laager on iga suve oluline ja meeldejääv osa.

Koroonapiirangud leevenevad uuesti ning aeg on hakata suveplaane tegema. Paljud lapsevanemad on pidanud taaskord mitu kuud lastega kodus veetma, oma puhkusepäevad välja võtma või žongleerima õpetaja-koka-koristaja-lapsehoidja-logistiku ametite vahel. On näha, et lapsed on veel suuremas suhtlusnäljas kui eelmisel aastal ja vajavad väga sotsiaalset kontakti eakaaslastega, tahavad kodust välja ning otsivad uusi arendavaid seiklusi. Usume, et kõik osapooled on ära teeninud ühe värskendava puhkuse arendava ja toreda linnalaagri näol.

Laagriteemad robootikast kokanduseni

Väike Päike ootab lapsi vanuses 6-10 aastat erinevate teemadega laagritesse. Teemade ring on niivõrd lai, et peaks leiduma midagi kõigile. Väike Päike Laagri lastehoius (Valga 10) toimub seiklusjuttude, kokanduse, võõrkeelte, robootika ja loovuslaager. Väike Päike Viimsi lasteaias (Kraavi tee 1) toimuvad spordi-, robootika-, kokandus-, superstaari- ja seikluslaager. Kesklinnas (Tuukri 11) toimub muuhulgas ka rahvusvaheline ingliskeelne laager Creativity and Robotics, kuhu on samuti oodatud kõik lapsed, kes soovivad end inglise keeles proovile panna. Teist aastat järjest korraldatakse lahedat metsalaagrit Pääsküla rabas ja Harku metsas, kus laagripäeva jooksul kordagi metsakeskkonnast välja ei tulda: õpitakse tundma loodust, ehitatakse onni, valmistatakse lõkkel süüa, käiakse kalal ja palju muud põnevat. Laagreid on tõesti palju ja valik mitmekesine – uuri kindlasti lisa.

Jörgen (8a), kes käis eelmisel aastal metsalaagris, meenutab toredat nädalat: “Mulle meeldis metsalaagris kõige rohkem kalal käia. Sain ühe suure ahvena kätte ja laagrijuhendaja grillis selle lõkke peal ära. See oli väga maitsev! Veel meeldis mulle ujumine ja paadiga sõitmine. Õppisin seal palju uusi asju näiteks sädemepulgaga lõket tegema ja sambla seest joogivett koguma. Kui ma kunagi peaksin metsa ära eksima siis jääksin seal kindlasti ellu!”

Seikluslikud laagripäeva tegevused

Iga laagripäeva jooksul tehakse üks pikem väljasõit lähemale või kaugemale: külastatakse muuseume, kino, matkatakse metsas või rannas ning kutsutakse põnevaid külalisi laagri peakorterisse esinema või töötubasid läbi viima. Hinna sees on soe lõunasöök, õhtuoode, kõik vajalikud materjalid, mänguline õppetegevus ja väljasõidud. Lastele võimaldatakse nii vaba mängimise ja puhkamise aega kui arendavat ajaviidet ja palju uusi teadmisi.

Leon (8a) käis eelmisel suvel Soosepa Salaseltsi laagris ja plaanib sel aastal kindlasti uuesti minna: „Kõige lahedam oli, et sain uue sõbra, keda suvel isegi Saaremaal nägin. Ja see, et sai nii palju looduses käia, ehitasime onni ja pidasime piknikku. Vanalinnas oli äge aardejaht. Tahaks juba uuesti suve!”

Laagrid toimuvad nagu ikka E-R 9-17 nii Tallinnas (kesklinnas ja Mustamäel), Harjumaal (Laagris, Peetris ja Viimsis) kui Tartus ning pakuvad lapsele põnevat avastamisrõõmu, uusi sõprussuhteid ja palju arendavaid tegevusi. Kuna Väikese Päikese fookusteemad on seotud digiõppe ja robootikaga on umbes neljandik pakutavatest laagritest seotud tehnika ning robootikaõppega.

Laagrist kaasa julgus ja suhtlemisoskus

Natalja, kelle poeg osales eelmisel suvel robootika- ja nutilaagris, selgitab: „Linnalaager on hea ja mugav lahendus lapsevanemale, kes ei saa tervet suve lapsega kodus olla või last pikaks ajaks vanavanemate juurde saata. Laager pakub vaheldust ja põnevat ajaviidet koolivaheajal, et lapsel oleks vanema töö ajal tegevust. Suureks plussiks on minu jaoks see, et laager asub kodu lähedal. Laager annab hea võimaluse osa saada põnevatest tegevustest. Ühe nädala sisse mahtus tervelt kuu jagu väljasõite, muuseumi- ja kinokülastusi, töötubasid ja palju muud. Ise ei käiks lapsega nii palju ja nii tihti erinevates kohtades. Laagris õpib laps mängulises keskkonnas iga päev midagi uut ja huvitavat huvipakkuvas valdkonnas, arendab iseseisvust ja sotsiaalseid oskuseid.“

Linnalaager annab lapsele juurde julgust, iseseisvust ja pealehakkamist, arendab koostöö- ja suhtlusoskust ning loovust, mida läheb vaja igas vanuses ja igal elualal. Väikese Päikese linnalaagritesse on oodatud kõik 6-10aastased poisid ja tüdrukud, eelnev kogemus valitud valdkonnas ei ole üldse kohustuslik. Kui avastad alles nüüd, et sooviksid spordi, kokanduse, muusika, kunsti, metsas matkamise või hoopis detektiivitööga lähemalt tuttavaks saada, oled kindla peale oodatud!

Lisainfot kõikide Väikese Päikese linnalaagrite kohta vaata plakatilt või kodulehelt: SUVELAAGRID

Kohtumiseni laagris!

Kristi Stahl
Väike Päike

Lasteklubi Väike Päike blogipostituste jagamise, refereerimise ja avaldamise tingimused.