Suvi on avastamiste ja uute sõpruste aeg, tule suvelaagrisse!

Suvi on avastamiste ja uute sõpruste aeg, tule suvelaagrisse!

Kohe on käes aeg, mil koolid ja lasteaiad jäävad kollektiivpuhkusele ning lapsevanemad murravad pead, milliste tegevustega laste pikki päevi täita nii, et ekraani ees veedetud aeg oleks võimalikult lühike ja suvistest ilusatest ilmadest saaks maksimumi välja meelitada. Kui maale vanaema-vanaisa juurde minna pole võimalik, on heaks alternatiiviks suvelaager.

Suvi on avastamiste ja uute sõpruste aeg – üks tore laager on iga suve oluline ja meeldejääv osa.

Laager pakub lapsele mitmekülgset ja läbimõeldud tegevust, mis on ühtaegu nii arendav kui mänguline. Läbi laagrikogemuse arenevad mitmed sotsiaalsed oskused, mis tulevad kasuks nii koolis kui ka tulevikus tööturul või ülikoolis. Kuna Väike Päike ootab oma laagritesse lapsi vanuses 6-10, õpivad lapsed üksteisega arvestama, oma tegevusi planeerima ja arendavad oma iseseisvust ning suhtlemisoskust. Liikumiseks kasutatakse palju ühistransporti. Oleme veendunud, et oma teekonna planeerimise õppimine on iga koolilapse jaoks ülioluline oskus ja arendame seda üheskoos. Igasse päeva mahub mõni avastusretk või väljasõit, temaatilised tegevused ja lõbusad mängud, samuti soe lõunasöök ja puhkeaeg.

Laager pakub head võimalust aasta jooksul koolis õpitut kinnistada või sügisel ees ootava koolieluga sujuvalt harjuda. Võõrasse seltskonda sattumine ja eri vanuses lastega koos tegutsemine arendab iseseisvust ja probleemide lahendamise oskust. Lapse jaoks võib olla tore alustada uusi sõprussuhteid “puhta lehena”, käitumismallid ja -rollid, mis aasta jooksul lasteaias või koolis juba kinnistunud on, ei kandu laagrisse üle. Sel aastal pakume uuendusena ka vene emakeelega lastele laagrit eesti keele meelde tuletamiseks ja keeleoskuse parandamiseks. Suve jooksul kipub keel ju ikka veidi ununema, laagris õpitakse läbi mänguliste ja põnevate tegevuste ning õppekäikude hoopis vabamas õhkkonnas kui koolis.

Kui pikaks ajaks kodust eemal viibimine tundub lapsele veel hirmutav, on linnalaager parim võimalik valik. Laagrid toimuvad nagu ikka E-R 9-17 nii Tallinnas (kesklinnas ja Mustamäel), Harjumaal (Laagris, Peetris ja Viimsis) kui Tartus ning pakuvad lapsele põnevat avastamisrõõmu, uusi sõprussuhteid ja palju arendavaid tegevusi. Uues seltskonnas koos õppides ja mängides areneb kohanemisvõime ja julgus suhelda, kuid õhtuti saab perega koos suve nautida või päevaseid muljeid jagada. Samuti pakub laager võimalust lapse huvi mõne konkreetse teema vastu süvendada (kokandus, sport, tehnoloogia, kunst, muusika) või hoopis täiesti uusi asju katsetada. Igas laagris kombineeritakse tubaseid- ja õuetegevusi, käiakse nii looduses kui erinevates muuseumides ja kutsutakse põnevaid külalisi.

Väike Päike suviste linnalaagrite valikust leiab enda huvidele sobiva kindlasti iga laps. Laagrisse registreerimise eelduseks ei ole varasem kokkupuude antud valdkonnaga või juba olemasolev laulu-, programmeerimis-, joonistus- või jalgpallimängu oskus, ehk avastab laps endas näiteks kunstihuvi just tänu laagrile!

Uuri lisa ja registreeru: SUVELAAGRID

NB! Soodushind 145€ kehtib ka TÄNA, Euroopa Päeval (9.05) Väike Päike Huvikooli telgis Vabaduse väljakul.

Kristi Stahl
Väike Päike

Lasteklubi Väike Päike blogipostituste jagamise, refereerimise ja avaldamise tingimused.