Projektõpe Viimsi Lasteaias: Naksitrallid!

Projektõpe Viimsi Lasteaias: Naksitrallid!

Viimsi Lasteaia lapsed on juba mitu õppeaastat tegutsenud projektõppe alusel. See tähendab, et õppetöö planeeritakse ühe kindla teema ümber ja lõimitakse kõikide teiste valdkondadega. Erinevatel perioodidel on projekte olnud seinast seina: alustades kosmosega ja lõpetades rahatarkusega on lapsed ja õpetajad saanud oma oskusi proovile panna ja uusi teadmisi omandada.

Projektõpe veebruaris 

Veebruaris külastasid Viimsi lasteaia kollase rühma lapsed Viimsi Raamatukogu, et osaleda „Lugemisisu“ programmis ja ühtlasi valida uus puhketunni raamat. Programmi läbimiseks tuleb lugeda läbi viis raamatut ja täita raamatute kohta erinevaid ette antud ülesandeid.

Rühma poolt sai valituks Eno Raua raamat „Naksitrallid“ ja ülesandeks looduslikust materjalist meisterdamine – muidugi meisterdati valmis kolm naksitralli isiklikult. Esmalt suunduti Soosepa rappa, kus lapsed otsisid sammalt, kasetohtu ja saagisid maha langenud puust kolm pakku. Lapsed jaotusid meeskondadesse ja iga meeskond valis tegemiseks ühe vahva mehikese. Seejärel asuti meisterdama. Ühendati detaile kuuma liimiga, lõigati välja riideid ja sobitati neid puupakkude külge. Töö oli lõbus, kuid juhtus ka apsakaid, sest liim oli ju kuum. Kui sõrm sai natuke liialt haiget, siis kiire abi oli külmast veest ja külmakotist.

Lugemisisu projekti kuulub veel teisigi vahvaid tegevusi

Üks osa meisterdamisest oli raamatule järjehoidjate tegemine. Lapsed kaunistasid need naksitrallidega ja järgmisel külaskäigul viisime järjehoidjad raamatukogusse, et saaks teistele lastele jagada.

„Naksitrallid“ oli üks osa Kollase rühma lugemise projektist. Järge ootab juba muinasjuturaamat ja uus ülesanne. Üks projekt kestab rühmas tavaliselt umbes kuu aega ja valminud töid saavad lapsevanemad terve selle aja rühma seintel imetleda.

Projektõppesse on kaasatud terve pere

Lapsevanematele soovitame lasteaias käimasolevat projekti toetada kodus raamatute lugemisega ja koos lastega „Naksitrallid“ muusikali vaatamisega Estonias. Projektõpe pakub rõõmsaid elamusi tervele perele!

Loomade projektist saad lugeda siit.
Projektõppest üldiselt aga siit.

Kristi Stahl
Väike Päike

Lasteklubi Väike Päike blogipostituste jagamise, refereerimise ja avaldamise tingimused.

#loelapsele #lapsloeb #alusharidusloeb #projektõpe