Lapse anded väljenduvad kõige paremini huviringides

Lapse anded väljenduvad kõige paremini huviringides

Igal inimesel on sünnipärased eeldused ehk anded, mille avastamiseks on vaja õiget aega ja keskkonda. Koolieelsel huviharidusel on loomuliku ande leidmises oluline roll. Sel ajal võib laps leida kutsumuse, millega järjepidevalt tegeleda ka tulevikus.

OSKUSED TULEVIKUKS

Kõige kiirem lapse areng toimub vanuses 0–6, kus luuakse oskuste vundament kogu eluks. Sellel ajal on lapsel tohutu soov ja võime omandada informatsiooni ja kohaneda muutustega. Kuni kolmanda eluaastani on lapsel loomuomane jõud ja tahe tegutseda ning edasi juhib inimest tahtejõud. Huviharidusega tegelemine õpetab lapsele eesmärkide seadmist ning võimalust neid treenida tihtipeale märkamatult.

Lisaks oma võimete avastamisele ja erioskuste kujundamisele aitab huviharidus arendada ka üldoskusi, mis on vajalikud järgmistel haridusastmetel, tööl ja eraelus. Teadlased on välja toonud järgmised oskused: eneseregulatsioon, koostöö, kommunikatsioon, kohanemine ja loovmõtlemine. Neid omadusi saab laps rakendada igas järgmises olukorras, olgu see pingeline või meeldiv.

ANNAB LAPSELE ENESEKINDLUST

Huviringid annavad lapsele võimaluse ennast tundma õppida. Inimese isiksus võib väljenduda just erinevate tegevuste käigus. Näiteks kuidas ta käitub sotsiaalsetes olukordades ja milliseid mõtteid ta väljendab.

Huviharidus aitab ka lapse minapilti parandada. Uuringutest on selgunud, et mida rohkem laps tegeleb asjadega, mis talle meeldib, seda kõrgem on ka tema enesehinnang. Lasteaia tavapärases õppeprogrammis ei pruugi mõni laps end kindlana tunda näiteks arvutamisel ja naudib hoopis meisterdamist või vastupidi. Seetõttu on ka oluline lapsevanemal märgata lapse tugevaid külgi, et vastavalt sellele ta suunata huviringidesse.

LAPSEVANEMA TOETUS ON VAJALIK

Lapsevanema roll on märgata ja toetada lapse huvisid ning vanemas eas teda edasi motiveerida. Kõige tähtsam on tekitada lapses positiivseid elamusi ja emotsioone, pakkudes temale huvitavaid kogemusi ja võimalust avastada erinevaid valdkondi. Peaasi, et see tooks lapsele rõõmu.

Uus hooaeg toob uusi põnevaid huviringe

Väike Päike teeb iga aasta tööd, et laste huviharidus oleks kvaliteetne ja eriilmeline. Huviringide juhendajad on pühendunud ning märkavad iga lapse individuaalset õpiedu.

Beebidele ja väikelastele pakume huviringe Viimsis, Laagris ja Tallinnas: võimlemistunde, loovus- ja muusikaringi, beebimassaaži ja ujutamist. Eelmisel aastal lisandusid loetelusse sensoorsed elamuskontserdid ja Montessori mänguring, millega jätkame ka tänavu.

Mudilastele ja koolieelikutele pakume huvitegevust Tallinna kesklinnas, Viimsis ja Tartus: robootika- ja nutiring, teaduse võlumaa, pilli- ja muusikaring, jalgpallitrennid, zumba, kokandus ja keeleõpe. Sel hooajal lisandub nimekirja vanema-lapse jooga, loodusuurijate ring ja akrobaatika. Sel aastal on teaduse võlumaa uues kuues – töötasime algusest lõpuni välja enda õppekava.
Huviringide täpsema info ja ajakava leiad SIIT.

Saadame huvitegevuse ka lapsele koju. Väike Päike on loonud sensoorseks meisterdamiseks loovuskarbid, kust leiad vajadusel ideid tegevusteks ning pildikaarte. Lase lapse loovusel voolata ja julgusta teda katsetama!
Loe loovuskarbi kohta täpsemalt SIIT.

Väike Päike on tugisammas vanemale. Meil on tasuta lapsevanema kool, kus viime läbi vebinare ja taskuhäälinguid last ja pere toetavatel teemadel. Samuti pakuvad lapsevanemale tuge meie spetsialistid:

  • logopeed
  • eripedagoog
  • pedagoogiline nõustaja
  • psühholoog
  • mänguterapeut
  • füsioterapeut
  • massöör

Tugiteenustega saad tutvuda SIIN.

NB! Väike Päike Huvikool kutsub koostööle! Otsime erinevaid juhendajaid ja põnevaid inimesi jutustama, loenguid pidama (nii kohapeal kui veebis), õpitube korraldama, huviringe juhendama, laagreid juhatama, kontserte pidama. Otsime ka uusi võimalusi väljaspool Väikest Päikest, kus läbi viia teaduse võlumaa ning robootika- ja nutiringi.
Võta Liisiga ühendust, kui soovid teada lisa: liis.jakimainen@lasteklubi.ee.

Huviharidus on huvi LOOJA.

Birgit Anette Bibikov
Väike Päike

Lasteklubi Väike Päike blogipostituste jagamise, refereerimise ja avaldamise tingimused.