Väike Päike osaleb haridustehnoloogia koosloome programmis

Väike Päike osaleb haridustehnoloogia koosloome programmis

Väike Päike osaleb HITSA, Startup Estonia ja Tallinna Ülikooli koosloomeprogrammis, mille eesmärgiks on luua Eesti haridusele kvaliteetseid digilahendusi ja vältida tulevikus olukorda, kus meie õpilastel on võimalik õppida vaid välismaiste rakenduste abil. Haridusasutustest osaleb pilootprogrammis kokku 11 kooli ja 2 lasteaeda.
 
Startup Estonia algatatud programmi valiti kuus haridustehnoloogia valdkonna ettevõtet: A Story, ALPA Kids, CogniSpot, Futuclass, Mastery ja Proovikivi. Sõelale jäänud ideed ulatuvad väikelastele mõeldud emakeele õppevahenditest kuni virtuaalreaalsuse lahendusteni, kõigil soov saada uueks Eesti edulooks maailmas. “Parimad eraettevõtjate loodud hariduslikud digilahendused saavad sündida vaid koos haridusasutustega, aga seni on ametlik võimalus iduettevõtete ja koolide koostööks puudunud. Tahame vältida olukorda, et kümne aasta pärast kasutavad Eesti koolid vaid välismaiseid ja võõrkeelseid lahendusi. Aga just selles suunas me praegu liigume.” selgitas HITSA programmijuht Aivar Hiio.
 
Projekti käigus kohtuvad ettevõtted regulaarselt koolide ja lasteaedade esindajatega, kaasates arendusse ka õppijad. Haridusasutuste ja ettevõtete koosloome mudeli katsetamine kestab 2020. aasta maikuuni.
Lisainfo programmi kohta: Koosloome programm