Code Week programmeerimisnädal Viimsi Väikeses Päikeses

Code Week programmeerimisnädal Viimsi Väikeses Päikeses

Rahvusvahelise programmeerimisnädala Code Week raames toimusid Viimsi Lasteais Väike Päike põnevad ja harivad õpitoad prügitarkusest.

Õpitoa nimetus: Prügitarkus

Toimumise aeg: 16. ja 17. oktoobril kell 17.00-19.00 

Toimumiskoht: Lasteaed Väike Päike

Vanusegrupp: 4-8 aastased

Vahendid: Beebtot, Mbot, WeDo 2

Õpitoa tegevused:

1. Alustasime prügi sorteerimisega! Aga kuidas seda teha, kuidas jääb meelde, kuhu pakendid, kuhu pudelid, vanad mänguasjad ja riided.

Osalejad said endale matid (A1 suuruses paber), kuhu peale oli joonistatud beeboti ruudustik. Matile on neil võimalik joonistada, legodest ehitada erinevale prügile oma konteinerid ja kohad, kuhu prügi viiakse. Ajakirjadest lõigati ka erinevat prügi, mida beebot liigutama hakkas (pudeli pilt, toidu pilt jne). Kui matt valmis, sai hakata juba beeboti programmeerima vastavalt sellele, kuhu tal on vaja konkreetne prügi viia. Matti sai keerukamaks teha ka erinevate lisanditega, mida on võimalik legodest ehitada, näiteks vii pudel õigesse kohta liikudes silla alt läbi jne.

2. Mis saab sorteeritud prügist edasi? Sellele mõtlemise ja loomisega tegeleti edasi Lego wedo 2.0 töötoas. Töötoa meie poolseks sisendiks oli – mida teha konkreetsest sorteeritud prügist, kuidas seda kasutada millegi uue loomisel, uued ja nutikad lahendused prügi sorteerimiseks, võimalusi on tohutult ja piiriks laste loovus.