Võimlemine väikelastele 1-3 a
Liikumine, Võimlemine

Võimlemine väikelastele 1-3 a

  • Lastele vanuses: 1-3 aastat
  • Asukoht: Laagri, Valga 10
  • Toimumisaeg: E 10.00
  • Kestus: 45 minutit
  • Kordus: 1 kord nädalas
  • Juhendaja: Tiina-Mai Liiv
  • Hind: 39 €/kuu; 15 €/kord

Kehalise tegevuse eesmärk on toetada lapse arengut tema vanusest sõltuvalt.

Väikelaste võimlemistundide sisu: liikumisvajadus on lastele omane ja rõõmu tegev maast-madalast ning seda meie tund pakubki. Vastavalt laste arenemisele kaasame tundidesse erinevaid vahendeid (pallid, rõngad, poomid, matid) ja läbi vahvate mängude-tantsude õpetame lapsi neid käsitlema ning nendega lustima, saateks lõbus muusika.

Grupitunni valimisel juhindu järgnevast infost:

Esmaspäeval

10:00 1-3-aastased lapsed
10:45 juuni-august`23 sündinud beebid
12:30 märts-mai '23 sündinud lapsed

Kolmapäeval

10:00 1-2-aastased lapsed
10:45 sept-dets'23 sündinud lapsed
11:30 sept '22-veebr '23 sündinud lapsed

Tundi juhendab Tiina-Mai:

„Olen Väikese Päikese kekaõps. Seda juba 18 aastat. Põnevusega ootan päeva, mil tundi tuleb lapsevanem, kes ise beebina on minu juures võimlemisega alustanud. Jõudsin selle ameti juurde tänu oma lastele ja headele juhustele ning inimestele mu ümber. Loodan siiralt, et minu tunnid on kujunenud kohaks, kus lapsevanemad ja lapsed tunnevad end ootatuna ja hoituna. Siin on alati eduelamust pakkuvat rutiini segatuna uute väljakutsetega.

Eesmärk pole mitte lapse arengu kiirendamine vaid iga lapse toetamine talle vajaminevat moel ning laps-lapsevanem koostöö võimaluste pakkumine.

Minu üks roll on ka hea grupidünaamika kujundamine, et rühmal tekiks ring inimesi, kellega iganädalaselt soovitakse kokku saada ning muresid-rõõme jagada. Tean nii mõndagi sõpruskonda, kes on alguse saanud minu kekatundides aastaid tagasi.

Tunnid arenevad vastavalt laste kasvamisele. Kui beebide esimesed tunnid koosnevad peamiselt massaažist ja lihtsamatest harjutustustest, siis ajapikku lisame siia võimlemisvahendid ja lõbusa akrobaatika ning selliselt edasi minnes hakkame peale lapse 1. aastaseks saamist  vaikselt vähendama lapsevanema abi. Ikka selleks, et areneks iseseisvus ja ise tegemise soov ja kasvaks julgus ning osavus. Olen oma tunnid ülesehitanud selliselt, et alguse ja lõppu tegevused on kindlalt paigas ning sinna vahele põimin tegevusi erinevate vahenditega, tantse ja arendavaid mänge. Nii on lapsel hea turvaline tunnis toimetada, sest ta teab, mida oodata. Kõikide harjutuste kindel ühine joon on aga see, et selle sooritamine peab meeldima nii lapsele kui ka vanemale.

Minu moto siin ja alati: Kui tore ei ole, siis mina ei mängi!“

Valides mitu huviringi saab arvel soodustust 10%.
Õe-venna soodustus arvel 10%.

Huviringide tasu on koolituskulu, millelt on võimalik taotleda tulumaksu tagastust.