Loodusuurijate ring 4-7 a
Loodus

Loodusuurijate ring 4-7 a

  • Lastele vanuses: 4-7 aastat
  • Asukoht: Viimsi, Kraavi tee 1
  • Toimumisaeg: K 15.30
  • Kestus: 45 minutit
  • Kordus: 1 kord nädalas
  • Juhendaja: Leif-August Kirs, Loodusluup
  • Hind: 39 €/kuu; 15 €/kord

Väikeste loodusuurijate ringis uurime mõistagi kõike, mida loodusest leida võime. Õpime tundma nii koduaias elavaid olevusi kui ka kaugete maade eksootilisi asukaid. Avastame silmale nähtamatut, vaatamata mööda ka suurematest loomadest. Looduse tundma õppimine on väga praktiline tegevus, mis hõlmab endas nii aktiivset õuesõpet kui ka tubases vaikuses mikroskoobi taga nokitsemist.

Ringist saab kaasa oskuse looduses toimuvat märgata ning nähtut mõtestada ja seletada. Elu ümbritseb meid pidevalt ning meie teede ristumine kellegi teisega on igapäevane – huviringis õpitu pakub argielus kindlasti palju äratundmisrõõmu.

Juhendaja Leif-August Kirs:

„Ajast, mil end mäletan, on mind vaimustanud loodus ja loomad. Metsa ja oja vahetus läheduses üles kasvamine ainult süvendas huvi. Konnade purgis pidamine, puruvanade ojast püüdmine ja siilide „rõngastamine“ leiuandmetega olid tüüpilised ettevõtmised. Kuigi need olid vaid lastemängud, sain sealt kaasa oskuse märgata elu enda ümber.

Loogiline samm edasi oli ülikooli astumine ja teadlaseks saamine, kuid sealt zooloogina väljudes ei tundunud teadustöö üldse enam nii erutav. Ülikoolist sattusin hoopis loodushariduse valdkonda.  Alustasin seda teekonda Tartu Ülikooli loodusmuuseumist, misjärel töötasin neli aastat Tallinna Loomaaias. Seal oli minu põhiliseks tööks just lastele ja noortele looduse tutvustamine. Usun, et loodushoiu vaatenurgast on inimestele looduse lähedale toomine vähemalt sama suure tähtsusega, kui looduse teaduslik kirjeldamine.“

Valides mitu huviringi saab arvel soodustust 10%.
Õe-venna soodustus arvel 10%.

Huviringide tasu on koolituskulu, millelt on võimalik taotleda tulumaksu tagastust.